Aromaterapi Masajı


Aromaterapi Masajı 

Aromaterapi masajı, masaj yaği veya esansiyel yağlar ile uygulanan Isveç kökenli bir masaj terapisidir. Diğer masaj türlerinden farklı olarak, bu masaj ile aromatik yağların mucizevi etkisi stresli geçen bir günü, yumuşamış ve dinginleşmiş bir şekilde tamamlamanızı sağlayacaktır.
Aromaterapi masaji esnasında kullanılan şifalı ot ve çiçek yağları, hem cildinizi besler hem de yaydiği koku şifalı oluşuyla beyindeki endorfin bezlerini uyararak, zihnin gevşemesini sağlar. Eski Türk’lerde, psikolojik hastalıkların iyileştirilmesinde de kullanılan bu yağların başlıcaları, lavanta, jojoba, nane, ylang ylang ve güldür.

Bursa Aromaterapi Masaj

 

Aromaterapi Masajı Nasıl Yapılır?
Masaja başlamadan önce terapistiniz, sizden daha önceden hazırlanmış olan masaj yağlarını koklamanızı ve dilediğinizi seçmenizi isteyecektir. Yağ seçiminin ardından, uzman terapistler vücut yapınıza uygun masaj yöntemiyle hafif tempolu masaja başlar. Özel karışımların kullanıldığı aroma terapi masajının belirleyici özelliği, temponun düşük ve hareket şiddetinin hafif olmasıdır. Masajın başladığı ilk an uçucu yağların ince aromasını fark edecek ve kendinizi masajın etkisine bırakacaksınız. Yaklaşık bir saat süren masaj boyunca kan akışındaki artiş ve hücrelerinize ulaşan oksijenin artması ile birlikte daha canlı, sağlıklı bir bedene ve psikolojiye kavuşacaksınız.

Aromaterapi Masajının Faydaları Nelerdir?
Aroma terapi masaji esnasında kullanılan bitki özü yağların iyilestirici gücü, ağrilarınızdan ve kas spazmlarından kurtulmanızı sağlar. Destekleyici tedavi yöntemi olarak anılan aromaterapi masajının, haftada iki kez uygulandığında kadınlarda regl dönemi spazmlarını ve menapoz semptomlarını hafiflettiği görülmüştür. Ayrıca stres ve yorgunluk sebebiyle oluşabilen depresyon, kaygı ve uykusuzluk, migren gibi rahatsızlıklardan uzaklaşmanıza yardımcı olur.
Bu şifalı ve rahatlatıcı teknik ile tüm yorgunluklarınızdan arınmak isterseniz, Taylandlı uzman terapistlerimiz esliğinde gerçekleşecek aroma terapi masajı için randevu alabilirsiniz.

Bursa Palas Hotel
Tahtakale Mahallesi, 20. Okul Sk. No:9,
Osmangazi/Bursa

info@dreamsutspa.com