Klasik Isveç Masajı


İsveç Masajı 

Klasik masaj olarak da anılan İsveç masajı gergin kasların gevşemesini ve rahatlamasını amaçlayan bir masaj terapisidir. Tüm günü bilgisayar başında geçiren ve bel, omuz ve boyun bölgesinde gerginlik yaşayan kişiler için oldukça faydalıdır.

Ayrıca, aroma terapi masajı, derin doku masajı gibi masajların da temelini oluşturan İsveç masajı, Batı dünyasının en yaygın masaj türüdür.

 

Bursa Klasik Isveç Masaji

İsveç Masajı Nasıl Yapılır?

       İsveç masajı, Asya kökenli masaj tekniklerine kıyasla, tüm kas gruplarını ele alan anatomi ve fizyoloji bilgilerine dayalı teknikler içerir. İsveç masajı sırasında masaj terapisti, uygulamaya çoğunlukla sırttan başlar ve bu bölgeye İsveç masajının beş farklı tekniğini uyguladıktan sonra bacakların arka bölümleri üzerinde çalışır. Terapist, masaj boyunca vücudunuz üzerinde parmakları, elleri, ön kolu ve dirsekleri ile baskı uygular.

İsveç masajı sırasında terapistler yoğurma, uzun vuruşlar, derin dairesel hareketler ve pasif eklem hareketleri kullanırlar. Bu hareketlerin temel hedefi kasların ve dokuların derinlemesine rahatlatılması ve kan akışının hızlanmasıdır.

Yaklaşık bir saat süren seans sırasında vücuttaki ana kas gruplarının büyük çoğunluğu üzerinde çalışılır.

İsveç Masajının Faydaları Nelerdir?

İsveç masajı, kalpteki dokulardaki metabolik atıkların baskısını azaltır ve bu atıkların giderilmesine yardımcı olur. Bağ ve tendonları yumuşatır ve esnekliklerinin korunmasına yardımcı olur.

 

Bu masaj terapisinin, sinir sistemi ve cilt üzerinde sakinleştirici etkisinin uyku kalitesini artırdığı da bilinir. Aynı zamanda, kan dolaşımını iyileştirir, bağışıklık sistemini güçlendirir ve hücreleri canlandırır.

 

Yorucu geçen bir günün ardından tüm kaslarınızı gevşetmek ve zihninizi rahatlatmak isterseniz, İsveç masajı için merkezimizden randevu alabilirsiniz.

 
Bursa Palas Hotel
Tahtakale Mahallesi, 20. Okul Sk. No:9,
Osmangazi/Bursa

info@dreamsutspa.com