Sıcak Tas Masajı


Sıcak Taş Masajı 

Uzakdoğulular, 2000 yıldan daha uzun bir süre önce ısıtılmış taşları, iç organların işlevlerini iyileştirme aracı olarak kullanmışlardır. Geçmişi, 2000 yıl öncesine dayanan sıcak taş masajı, günümüzde de pek çok kas ve eklem rahatsızlıklarının tedavisinde uygulanır.

Sıcak taş masajı, ısıtılmış bazalt volkanik taşlar kullanılarak uygulanan bir masaj terapisidir. Su içerisinde ısıtılarak vücuda yerleştirilen bu taşlar, içerdikleri termal ısı sayesinde ısıyı uzun süre koruyarak çakra bölgelerinize nüfuz etmesini sağlar.

 

Bursa Sıcak Taş Masajı

Sıcak Taş Masajı Nasıl Yapılır?

Terapi, sıcak taş masajına kaslarınızı hazırlamak için klasik İsveç masajı tekniği ile başlar. Ardından Taylandlı terapistiniz sıcak taşları vücudunuzdaki kilit noktalara yerleştirir. Taşlar kaslarınızı gevşeterek, masaj sırasında daha derin bir baskı uygulanmasını sağlar. Böylece terapistiniz, yoğurma, sıkma, titretme gibi çeşitli şiddetteki baskılar uygular ve vücudunuz ısı ile birlikte gevşer, hızlı bir şekilde kan akışı artar. Artan kan akışı sıcaklığın da etkisi ile daha fazla hücreye ulaşır ve bu sayede de daha fazla hücreye oksijen ulaşmış olur. Diğer yandan belirli bölgelere konan sıcak taşlar bu sıcaklıklarını masaj boyunca koruyarak bu bölgelerin soğumasına ve akışın azalmasına engel olur. Dolayısıyla sürekli sıcak olan bu bölgelerde vücudun farklı bir bölgesine masaj yapılsa dahi aynı anda tüm bölgelerdeki akış eşitlenir. Vücut soğumaz ve masaj daha etkili olur.

 

Sıcak Taş Masajının Faydaları Nelerdir?

Sıcak taşların birleşimi, vücudunuzda lenf akışını artırır ve bir nevi detoks etkisi yaratarak zararlı toksinleri atmanıza yardımcı olur.

 

Sıcak taş masajı, gergin kasların gevşemesini, sırt ve kas ağrılarının azalmasını sağlar. Ayrıca, sıcaklık sayesinde masaj hareketlerini daha hassas bir şekilde hissedersiniz ve böylece beyne giden sinyallerin etkisi daha fazla olur. Bu da zihninizi rahatlatır ve stres, depresyon, uykusuzluk, anksiyete gibi zihni zararlı etkileyen rahatsızlıklardan da arınmanıza yardımcı olur.

 

Bugün kendinize bir hediye verin ve Taylandlı uzman terapistlerimizden sıcak taş masajı terapisi almak için hemen merkezimizi arayın.

 
Bursa Palas Hotel
Tahtakale Mahallesi, 20. Okul Sk. No:9,
Osmangazi/Bursa

info@dreamsutspa.com