Bali Masajı


 

Bali Masajı 

Bali masajı, ayak parmaklarından saç derisine kadar vücudun her bölgesinin rahatlamasini amaçlayip, enerjiyi tüm vücuda yayan bir masaj tekniğidir.
Uzakdoğu kökenli olan bu masaj; vücudun tamamında, baski uygulamadan, hafif ve dairesel hareketlerle uygulanir. Görsel ve isitsel olarak beyninizin kontrolünü birakip tüm bedeninizin gevsemesini sağlar. Bu sebeple tütsüler, gözü yormayan los bir ışık ve müzik, bu tedavi biçiminin daha etkili olmasi için tercih edilir.
Bali masajı, özellikle, stresten uzaklasmak için masaj yaptırmak isteyen ve hassas vücutlu bireylerin tercih ettigi bir masaj türüdür.

 

Bali Masaji

 

Bali Masajı Nasıl Yapılır?

Bali masajı öncesinde, rahatlatıcı etkisi ile bilinen bazı bitki çayları ikram edilmektedir.
Çaylarin etkisi ile sindirim sistemi ve dolasim sistemi de rahatlayarak, vücudunuz ve
zihninizin bir bütün olarak gevşemesi hedeflenir. Çayin ardından size sunulan esansiyel
yağlar arasından seçeceğiniz çesitler ile masaj seansiniz başlamis olur.
Hafif tempo ile başlayan Bali masajında refleksoloji tekniğiyle özellikle eller ve ayaklara
yoğunlaşılır. Ayaklardan başlayip saç derisine uzanacak sekilde tüm vücuda yağlar ile masaj yapılır. Böylece, vücudun birçok noktası ayak tabanindan yapilan baski ile uyarilip gevsetilir ve kan dolaşımınız canlanır.
Bali masajı esnasinda kafa bölgesine uygulanan hafif yogurma hareketleri, kan akışının
baştan uca hızlanmasinda yardımcı olur. Uzman terapistler kan ve enerji akisinin tüm
bedende harekete geçmesi için yogurma, baskilama, sıkma ve yuvarlama hareketlerinin kombine eder. Ilerleyen dakikalarda, kuvvetli baskilar ile kas dokusunun esnetilmesi ve vücudun gevşemesi sağlanır. Ayrıca, kuvvetli basınç uyarimları sırt bölgesinde, omuz ve boyun bölgesinde daha fazla uygulanir.  Bu uygulamanin amaci ağri ve kas spazmları bulunan bölgelerde muhtesem bir rahatlama hissi olusturmasıdır.

 

Masaj sonrasinda kişi, bedenindeki enerji akışı dengeye ulaştiğini, gergin kas dokusunun esnetilip açıldığını görecek ve kendini son derece dinç ve enerjik hissedecektir.

Taylandli terapistler esliginde, hos kokulu egzotik yaglar ve huzurlu bir atmosferde
gerçeklestirilen bu masaj ile, siz de tüm yorgunluklarinizdan arinmak isterseniz hemen simdi merkezimizden randevu alabilirsiniz.

Bursa Palas Hotel
Tahtakale Mahallesi, 20. Okul Sk. No:9,
Osmangazi/Bursa

info@dreamsutspa.com