Spor Masajı


Spor Masajı 

Spor masajı, sportif etkinliklerde, etkinlik öncesinde veya sonrasında atletleri idmanın yorgunluğu ve yaralanmalardan kurtarmak, yaralanmaları önlemek ve atletik faaliyetler için vücudu hazır hale getirmek için uygulanır. Aynı zamanda, bu masaj terapisi, sportif başarıyı artırır ve sporcunun yarışma öncesi daha iyi bir başlangıç yapabilmesini sağlar.

 

Bursa Spor Masaji

Spor Masajı Nasıl Yapılır?

Spor masajını klasik masajlardan ayıran en önemli özellik ritm, süre ve bası miktarlarının değişik olmasıdır. Bu masaj türünde uyarıcı amaçlı hareketler çoğunluktadır.

Aktivite öncesi masaj, atlet yarışa girmeden hemen önce yapılır. Kasları uyarmak ve ısıtmak için bacak ve bel kaslarına odaklanılır.

Yarışma Masajı, sporcunun düzenli aralıklarla antrenman programının bir parçası olarak aldığı masajdır. Amaç, sporcunun antrenmanlarda en yüksek verimi elde etmesine yardımcı olmaktır.

Yarışma ve antrenman sonrası masaj, Fiziksel ve psikolojik toparlanmayı hızlandırmak için uygulanır. Dolaşımı hızlandırıcı teknikler kullanılır.

Tedavi edici masaj, hafif ve orta düzeydeki sakatlıklardan sonra uygulanır ve sakatlıkların tekrarlanma riskini azaltır.

Spor Masajını Faydaları Nelerdir?

Spor masajı, yaralanmaların hızla eski haline kavuşmasında yardımcı olur ve sakatlanmalar, zedelenmelerdeki tedavi süresini kısaltır. Sporcuyu, kas sertliklerinin ve krampların zararlı yan etkisinden korur ve bunların sebep olacağı kas zedelenmesi, lif kopmalarını önler. Kan dolaşımını aktive ederek, enerji veren besin maddelerinin dokulara daha kolay ve çabuk erişmesine imkan sağlar. Uygulanan teknikler, masaj sonrası sporcuya genel bir rahatlama verir ve ruhsal gerginliğin azalmasını sağlar.

Spor masajının tüm bu olumlu etkilerinden yararlanmak için merkezimizden hemen randevu alabilirsiniz.

 
Bursa Palas Hotel
Tahtakale Mahallesi, 20. Okul Sk. No:9,
Osmangazi/Bursa

info@dreamsutspa.com